Bestsellery

Dziewczyna z pociągu – Paula Hawkins

Czytanie thrillerów dla wielu okazuje się czymś bardzo ciekawym i wciągającym. Możliwe, że i my zaliczamy się do takiego grona osób. Jeśli tak, to dobrze jest być na bieżąco i poznawać książki, które są tym bardziej interesujące. Mogły pojawić się w księgarni online niedawno. Okazały się na świecie bestsellerami i przez to łatwo jest z nimi się zapoznać. Dodatkowo jesteśmy do tego zachęceni, ponieważ już wielu czytelników pozytywnie ocenia takie książki, jak dziewczyna z pociągu. To ciekawy thriller psychologiczny. Autorem okazuje się brytyjska pisarka Paula Hawkins. Z książką tą mamy do czynienia już od roku 2015, więc jeśli jeszcze nie mieliśmy możliwości jej przeczytać to warto nadrobić te zaległości. A dzięki temu poznamy ciekawą historię, która na pewno pozwoli nam jeszcze lepiej oceniać taki rodzaj książek, jak thriller. Przez długi czas książka ta pojawiała się na 1 miejscu listy bestsellerów dziennika New York Times. To jeszcze bardziej pokazuje, jak bardzo została pozytywnie przyjęta przez społeczeństwo. Jest pewną perełką, którą warto poznać, a zarazem polecić innym.

Nie mów nikomu – Harlan Coben

„Nie mów nikomu” to jedna z  wcześniejszych powieści Harlana Cobena i jednocześnie pierwsza, a zarazem jedyna, która jak dotąd została zekranizowana. Autor tą książką zyskał sobie miano mistrza suspensu i zdobył ogromną rzeszę czytelników na całym świecie. Jego twórczość doczekała się aż trzech prestiżowych nagród, a fani z niecierpliwością czekają na kolejne tomy pełne zawiłej, wielowątkowej i tajemniczej fabuły. Główny bohater książki to młody wdowiec David Back. Jego żona przed ośmioma laty została brutalnie zamordowana przez seryjnego mordercę. Mimo, że ciało zostało zidentyfikowane przez ojca Elisabeth, David w całej sprawie wciąż widzi luki, zwłaszcza dotyczące momentu porwania żony. Pewnego dnia lekarz otrzymuje tajemniczą wiadomość mailową, a wszystko wskazuje na to, że jej autorem jest jego zmarła tragicznie żona. Jednocześnie zostaje również ostrzeżony, aby nikomu nie wyjawiał tego sekretu. Do tego wątku nawiązuje już sam tytuł książki. David bagatelizuje jednak ostrzeżenie i za wszelką cenę stara się odkryć prawdę dotyczącą zdarzeń z przeszłości. Główny bohater brnie coraz głębiej w historię zagadkowej śmierci swojej ukochanej. Enigmatyczne sytuacje poddają dokonane na niej zabójstwo w coraz większą wątpliwość. Wraz z każdą kolejną stroną kryminał ten robi się coraz bardziej zawiły i nasuwa wiele rozwiązań i tropów. Poznajemy kolejnych bohaterów, jednak nie jesteśmy w stanie domyśleć się prawdy. Coben swoje historie tworzy tak doskonale, że trudno jest do samego końca rozwikłać postawioną przez niego zagwozdkę. Czy żona młodego lekarza wciąż żyje? A jeśli tak to czemu dopiero po tylu latach postanawia się ujawnić? Harlan Coben jak zwykle nie zawodzi. Książka ta wciąga czytelnika w ten kryminalny świat już od pierwszych stron. Jest to świetna lektura dla każdego fana thrillerów, a także tych, którzy raczej stronią od czytania. Biernego czytelnika z pewnością powieść ta zainteresuje, gdyż czytając ją nie można oderwać myśli od dalszego biegu wydarzeń. „Nie mów nikomu” to jedna z najlepszych powieści w twórczości pisarza.

Królowie życia – Jarosław Knap

Królowie życia. Geneza krakowskiej mafii to książka autorstwa Jarosława Knapa, która wydana została nakładem wydawnictwa „Fabuła Fraza”. Tytuł należałoby zaliczyć do kategorii literatury faktu oraz reportażu. Autor w swoim tytule pragnie przede wszystkim zobrazować i przedstawić jak wyglądały narodziny i początki mafii wywodzącej się z Krakowa. Co jeszcze znajdziemy w środku? Liczne opisy mrożących krew w żyłach zbrodni, których dopuścili się krakowscy przestępcy, oraz osobiste fakty z codziennego życia członków mafijnej szajki. „Królowie życia. Geneza krakowskiej mafii” to także tytuł, który obrazuje przemiany zwykłych ludzi w groźnych i niebezpiecznych kryminalistów i zabójców. 320 stronicowy tytuł możemy zakupić zarówno w miękkiej, jak i w twardej okładce, do wyboru oprócz wersji fizycznej istnieje również wersja